Güvenlik Filesi (Güvenlik Ağı)

Türkiye’nin lider güvenlik filesi üreticisi Örsan güvencesiyle düşmeye karşı en dayanıklı ve en uygun fiyatlı güvenlik ağı satın alın.

Güvenlik Filesi (Ağı) Çeşitleri

İş Güvenliği Filesi

Genel amaçlı iş güvenliği filesi ile tüm iş güvenliği standartlarını sağlayın.

Raf Güvenlik Filesi

Ürün depolarında ve hastanelerde raflardan ürün düşmesine karşı önlem alın.

İnşaat Güvenlik Filesi

Yüksek mukavemetli TSE belgeli T tipi konvansiyonel inşaat güvenlik filesi.

Okullar İçin Güvenlik Filesi

İlkokul, ortaokul ve liseler için; merdiven, kat boşluğu ve çevre güvenlik ağı.

Balkon Güvenlik Filesi

Uygun fiyatlı balkon filesi ile balkondan sarkmaya ve düşmeye karşı önlem alın.

Bina Boşluğu Güvenlik Filesi

Bina boşlukları için ürettiğimiz güvenlik filesi ile gözünüz arkada kalmasın.

Galeri Boşluğu Güvenlik Filesi

Galeri boşluğu ve kat boşluğu için uzun ömürlü güvenlik filesi.

Merdiven Güvenlik Filesi

En uygun fiyatlı ve en uzun ömürlü merdiven için güvenlik filesi.

Pencere Güvenlik Filesi

Pencereden düşmeye karşı alabileceğiniz en güvenilir önlem.

Kedi Koruma Filesi

Evcil kedi düşmesini ve dışarıdan kedi girmesini engellemek için güvenlik ağı.

Kayak Pisti Güvenlik Filesi

Standartlara uygun A tipi ve B tipi kayak pisti için güvenlik filesi.

Havuz Güvenlik Filesi

Kış sezonunda havuza düşmeyi engellemek için güvenlik ağı.

Örsan File Güvenlik Filesi (Ağı) Özellikleri

Maksimum Taşıma Kapasitesi

%100 Polyamid ipten ürettiğimiz güvenlik filesi göz aralığına ve ip kalınlığına bağlı olarak artmakla beraber ortalama 600 kg taşıma kapasitesine sahiptir.

İhtiyacınıza Uygun Ölçüde

Ürünlerimiz uygulanacakları yere özel ölçüde ve istenilen renklerde üretilir. İhtiyacınıza uygun, özgün güvenlik sistemleri geliştirme konusunda bize güvenebilirsiniz.

En Uzun Ömürlü Güvenlik Ağı

Hammaddesi ve üretim şekli sayesinde UV ışınlarına, neme ve aşınmaya yıllarca direnç gösteren ürünlerimiz piyasadaki en uzun ömürlü güvenlik ağlarıdır.

Profesyonel Montaj Hizmeti

Uygulama için profesyonel montaj ekibimizden randevu alabilir, montajı kendiniz yapacaksanız bizden görüntülü görüşme ile ücretsiz teknik destek talep edebilirsiniz.

Endişelenmeyin - Test Edildi

Endişelenmenize gerek yok! Ürettiğimiz güvenlik ağları çeşitli kurumlarca düşmeye karşı test edilmiştir.

Yangında Alev Yürütmez

Ürettiğimiz fileler polyamid hammaddeleri sayesinde yangın durumunda alev yürütmez.

*Yük taşıma ve alev yürütmeme konusundaki resmi laboratuvar sonuçları müşterinin isteği üzerine gönderilmektedir.

Güvenlik Ağı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Filenin ve Bağlantı Elemanlarının Hammaddesi

Satın alacağınız güvenlik ağı yüksek mukavemetli %100 Polyamid (Nylon 6.6) ipten üretilmiş olmalıdır. Bağlantı elemanlarının da paslanmaz ve güneşten etkilenmeyen özellikte olması önemlidir.

2. Filenin Üretim Biçimi

El örgüsü güvenlik ağları makine üretimi ağlara kıyasla genellikle daha uzun ömürlü ve daha dayanıklıdırlar.

3. Güvenlik Ağının Montajı

Montajın profesyonel ekiplerce yapılması, bu mümkün değilse üretici firmanın yönergelerine uygun montaj yapılması hayati önem taşır.

En Uygun Güvenlik Filesi Fiyatları İçin Teklif Alın

Her türlü güvenlik filesi için uygun fiyatlı bir teklif alın. Size en kısa sürede dönüş sağlayacağız.

Güvenlik Filesi (Ağı) Hakkında Sıkça Sorular Sorular

Burada yanıtını bulamadığınız sorularınız için bir telefon kadar uzağınızdayız.

Güvenlik filesi veya güvenlik ağı, çeşitli mekanlarda eşya veya insan düşmesine karşı alınan bir güvenlik önlemidir. Tehlike oluşturan alanlarda yatay veya dikey konfigürasyonda gerilen Örsan güvenlik filesi, yüksek mukavemetli ağı ve bağlantı elemanları ile son derece güvenilir bir düşme koruma sistemidir.

Güvenlik filesi fiyatları; filenin m² cinsinden ölçüsüne ve montaj için gerekli bağlantı elemanlarının miktarına bağlı olarak büyük değişkenlik göstermektedir. İhtiyacınız olan filenin ebatları belirli ise en uygun fiyatlı güvenlik ağı için bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Örsan File’nin %100 Polyamid ipten ürettiği güvenlik fileleri ortalama 10 yıl boyunca özelliğini korur. Üretimimiz olan güvenlik ağı sistemleri, hammaddesi ve üretim şekli sayesinde uzun yıllar kullanabileceğiniz güvenlik sistemleridir.

Yeni çıkan iş güvenliği yasasına göre güvenlik ağı uygulaması zorunludur, güvenlik ağı ve diğer güvenlik tedbirlerini almayan kişi ya da kurumlar kanun önünde sorumlu tutulmaktadır. Bunun yanı sıra birçok resmi ve özel kurum, güvenlik ağı ve diğer güvenlik ekipmanları olmayan firma ve çalışanlarına çalışma izni vermemektedir.

İp kalınlığı ve göz aralığı uygulanacağı yere ve kullanım amacına göre değişir. Örnek vermek gerekirse küçük çocukları korumak için kullanılan balkon filesi 5 cm x 5 cm gözlü iken büyük çocukları korumak için 10 cm x 10 cm göz aralığı tercih edilir. Taşınmak istenen yük ağırsa iş güvenliği filesi gibi güvenlik sistemlerinde ip kalınlığı artırılır, göz aralığı ise daraltılır. Özellikle fabrikalarda kuşların girmesini engellemek için ise göz aralığı çok daha dar olan kuş filesi kullanılmalıdır.

Güvenlik filesi montajı, çelik dübel gibi bağlantı noktaları, esneme yapmayan çelik halatlar ve Polyamid bağlama ipleri ile yapılır. Beton yüzeylere çelik dübel çakılarak, metal yüzeylerde ise kaynaklayarak ya da vidalayarak bağlantı noktaları oluşturulur. Bu noktaların ve çelik dübellerin içinden çelik halat geçirilip gerilerek güvenlik filesinin daha sağlam bir şekilde bağlanması için taslak hazırlanır. Ardından güvenlik filesi bu taslağa Polyamid ipler ile her gözden en az bir defa sarılarak ve arada bir düğüm atılarak sabitlenir.

Dilediğiniz her renkte üretilebilmektedir. Bir veya birden fazla renkte üretilen güvenlik ağlarımız uygulandığı alanda estetik bir görünüm oluşturur ve uygulanan mekanın görüntüsünü bozmaz.

Üretimimiz olan her çeşit güvenlik filesi sistemleri, hammaddesi ve üretim şekli sayesinde güvenle kullanabileceğiniz önlemlerdir. Resmi kurumlarca yapılan çeşitli gerim ve düşme testlerini başarıyla tamamlamış olan Örsan güvenlik fileleri ve özel üretim bağlantı malzemeleri; IRATA belgeli profesyonel montaj ekibimizin özenli uygulamasıyla beraber son derece dayanıklı güvenlik önlemleridir.

Özellikle güvenlik filesi üretiminde kullanılan iplerin hammaddesinin %100 Polyamid olması, filenin üst düzey mukavemetli ve uzun ömürlü olması açısından çok büyük önem taşır. Polipropilen ve düşük denyeli Polyester gibi dayanıksız hammaddelerden üretilen fileler, Polyamid filelere kıyasla daha ucuz olmalarına rağmen büyük güvenlik sorunu teşkil ederler. Bu yüzden bu tür ucuz hammaddelerin güvenlik filesi gibi hayati önem taşıyan güvenlik sistemlerinde kullanılmaması, file satın alan kişilerin veya kurumların da filenin hammaddesini sorgulaması önemlidir.

Bizimle teklif formu ile, WhatsApp hattımız ile, mail yolu ile veya doğrudan arayarak iletişime geçip, ihtiyacınız olan güvenlik ağını en uygun fiyatla, ister nakit ister İş Bankası Maximum kredi kartlarına 12 aya varan vade farklı taksit imkanı ile satın alabilirsiniz.

Termin süresi siparişinizin büyüklüğüne bağlı olarak 1-10 gün arasındadır.

Güvenlik Filesi İçin Örsan File'yi Tercih Edenler

Teklif Formu

Teklif formunu doldurarak size özel en uygun file fiyatı teklifini alabilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

Genel Merkez
Doğu ve Güneydoğu Müdürlüğü
orsan-file-logo-guvenlik-filesi