Güvenlik Filesi

Türkiye’nin lider spor ve güvenlik filesi üreticisi Örsan güvencesiyle; düşmeye karşı en dayanıklı ve en uygun fiyatlı güvenlik filesi ile önleminizi alın.

İş Güvenliği Filesi

Genel amaçlı iş güvenliği filesi ile tüm iş güvenliği standartlarını sağlayın.

Raf Güvenlik Filesi

Ürün depolarında ve hastanelerde raflardan ürün düşmesine karşı önlem alın.

İnşaat Güvenlik Filesi

Yüksek mukavemetli TSE belgeli T tipi konvansiyonel inşaat güvenlik filesi.

Okullar İçin Güvenlik Filesi

İlkokul, ortaokul ve liseler için; merdiven, kat boşluğu ve çevre güvenlik ağı.

Balkon Güvenlik Filesi

Uygun fiyatlı balkon filesi ile balkondan sarkmaya ve düşmeye karşı önlem alın.

Bina Boşluğu Güvenlik Filesi

Bina boşlukları için ürettiğimiz güvenlik filesi ile gözünüz arkada kalmasın.

Galeri Boşluğu Güvenlik Filesi

Galeri boşluğu ve kat boşluğu için uzun ömürlü güvenlik filesi.

Merdiven Güvenlik Filesi

En uygun fiyatlı ve en uzun ömürlü merdiven için güvenlik filesi.

Pencere Güvenlik Filesi

Pencereden düşmeye karşı alabileceğiniz en güvenilir önlem.

Kedi Koruma Filesi

Evcil kedi düşmesini ve dışarıdan kedi girmesini engellemek için güvenlik ağı.

Kayak Pisti Güvenlik Filesi

Standartlara uygun A tipi ve B tipi kayak pisti için güvenlik filesi.

Havuz Güvenlik Filesi

Kış sezonunda havuza düşmeyi engellemek için havuz güvenlik ağı.

Neden Örsan Güvenlik Filesi?

En Dirençli Güvenlik Filesi

Ürettiğimiz her güvenlik filesi ortalama 600 kg yük taşıma kapasitesine sahiptir ve bu değer göz aralığı ve ip kalınlığına bağlı olarak artmaktadır.

İhtiyacınıza Uygun Ölçüde

Örsan güvenlik filesi uygulanacağı yere özel ölçüde ve istenilen renklerde üretilir. İhtiyacınıza uygun, özgün çözümler geliştirme konusunda bize güvenebilirsiniz.

En Uzun Ömürlü Fileler

%100 Polyamid Kord® ipten ürettiğimiz her güvenlik filesi; hammaddesi ve üretim şekli sayesinde UV ışınlarına, neme ve çürümeye uzun yıllar son derece dirençlidir.

Profesyonel Montaj Hizmeti

Güvenlik filesi IRATA belgeli profesyonel montaj ekibimiz tarafından kolayca uygulanabilmektedir. Montajı kendiniz yapacaksanız bizden görüntülü görüşme ile destek alabilirsiniz.

Endişelenmeyin - Test Edildi

Üretimimiz olan güvenlik ağı çeşitli kurumlarca düşmeye karşı test edilmiştir.

Yangında Alev Yürütmez

Örsan güvenlik ağı polyamid hammaddesi sayesinde yangın durumunda alev yürütmez.

*Yük taşıma ve alev yürütmeme konusundaki resmi laboratuvar sonuçları müşterinin isteği üzerine gönderilmektedir.

Güvenlik Ağı Uygulamalarımız

1983’ten beri Türkiye’nin lider spor ve güvenlik filesi üreticisi olan Örsan, ülkenin dört bir yanında uzun yıllar güvenle kullanılan spor ve güvenlik fileleri üretmektedir. 

Düşmeye karşı güvenlik önlemi gerektiren alanlarda; uygun ölçülerde, en dayanıklı ve en iyi fiyatlı güvenlik filesi için bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Güvenlik Filesi Satın Alın

Her türlü güvenlik filesi için uygun fiyatlı bir teklif alın. Size en kısa sürede dönüş sağlayacağız.

Güvenlik Filesi Hakkında Sıkça Sorular Sorular

Güvenlik ağı fiyat teklifi almak istiyorsanız bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Güvenlik filesi veya güvenlik ağı; çeşitli mekanlarda eşya veya insan düşmesine karşı alınan bir güvenlik önlemidir. Özel üretim bağlantı ekipmanlarıyla beraber, tehlike oluşturan alanlarda yatay veya dikey konfigürasyonda gerilen Örsan güvenlik filesi son derece güvenilir bir sistemdir.

Yeni çıkan iş güvenliği yasasına göre güvenlik ağı uygulaması zorunludur, güvenlik ağı ve diğer güvenlik tedbirlerini almayan kişi ya da kurumlar kanun önünde sorumlu tutulmaktadır. Bunun yanı sıra birçok resmi ve özel kurum, güvenlik ağı ve diğer güvenlik ekipmanları olmayan firma ve çalışanlarına çalışma izni vermemektedir.

Örsan File’nin %100 Polyamid Kord ipten ürettiği her çeşit güvenlik filesi ortalama 10 yıl boyunca özelliğini korur. Üretimimiz olan güvenlik ağı sistemleri, hammaddesi ve üretim şekli sayesinde uzun yıllar kullanabileceğiniz güvenlik sistemleridir.

Güvenlik filesi ip kalınlığı ve göz aralığı uygulanacağı yere ve kullanım amacına göre değişir. Örnek vermek gerekirse küçük çocukları korumak için kullanılan balkon filesi 5 cm x 5 cm gözlü iken büyük çocukları korumak için 10 cm x 10 cm göz aralığı tercih edilir. Taşınmak istenen yük ağırsa iş güvenliği filesi gibi güvenlik sistemlerinde ip kalınlığı artırılır, göz aralığı ise daraltılır.

Güvenlik filesi fiyatları; filenin m2 cinsinden ölçüsüne ve montaj için gerekli bağlantı elemanlarının miktarına bağlı olduğundan büyük değişkenlik göstermektedir. İhtiyacınız olan filenin ebatları belirli ise en uygun fiyatlı güvenlik filesi için bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Güvenlik filesi montajı, çelik dübel gibi bağlantı noktaları, esneme yapmayan çelik halatlar ve Polyamid bağlama ipleri ile yapılır. Beton yüzeylere çelik dübel çakılarak, metal yüzeylerde ise kaynaklayarak ya da vidalayarak bağlantı noktaları oluşturulur. Bu noktaların ve çelik dübellerin içinden çelik halat geçirilip gerilerek güvenlik filesinin daha sağlam bir şekilde bağlanması için taslak hazırlanır. Ardından güvenlik filesi bu taslağa Polyamid ipler ile her gözden en az bir defa sarılarak ve arada bir düğüm atılarak sabitlenir.

Güvenlik ağları dilediğiniz her renkte üretilebilmektedir. Bir veya birden fazla renkte üretilen güvenlik ağlarımız uygulandığı alanda estetik bir görünüm oluşturur ve uygulanan mekanın görüntüsünü bozmaz.

Üretimimiz olan her çeşit güvenlik filesi hammaddesi ve üretim şekli sayesinde güvenle kullanabileceğiniz önlemlerdir. Resmi kurumlarca yapılan çeşitli gerim ve düşme testlerini başarıyla tamamlamış olan Örsan güvenlik fileleri ve özel üretim bağlantı malzemeleri; IRATA belgeli profesyonel montaj ekibimizin özenli uygulamasıyla beraber son derece dayanıklı güvenlik önlemleridir.

Özellikle güvenlik filesi üretiminde kullanılan iplerin hammaddesinin %100 Polyamid olması, filenin üst düzey mukavemetli ve uzun ömürlü olması açısından çok büyük önem taşır. Polipropilen ve düşük denyeli Polyester gibi dayanıksız hammaddelerden üretilen fileler, Polyamid filelere kıyasla daha ucuz olmalarına rağmen büyük güvenlik sorunu teşkil ederler. Bu yüzden bu tür ucuz hammaddelerin güvenlik filesi gibi hayati önem taşıyan güvenlik sistemlerinde kullanılmaması, file satın alan kişilerin veya kurumların da filenin hammaddesini sorgulaması önemlidir.

Bizimle teklif formu ile, WhatsApp hattımız ile, mail yolu ile veya doğrudan arayarak iletişime geçip, ihtiyacınız olan güvenlik ağını en uygun fiyatla, ister nakit ister İş Bankası Maximum kredi kartlarına 12 aya varan vade farklı taksit imkanı ile satın alabilirsiniz.

Termin süresi siparişinizin büyüklüğüne bağlı olarak 1-10 gün arasındadır.

Güvenlik Filesi İçin Örsan'ı Tercih Eden Kurumlar

Teklif Formu

Teklif formunu doldurarak size özel en uygun file fiyatı teklifini alabilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

Genel Merkez
Doğu ve Güneydoğu Müdürlüğü
orsan-file-logo-guvenlik-filesi