Halı Saha Tampon Filesi

Örsan’ın top yıpranmasını ve tel gürültüsünü engellemek için geliştirdiği en uygun fiyatlı halı saha tampon filesi sistemini inceleyin.

Halı Saha Tampon Filesi Nedir?

Tampon file veya tampon ağı, kale arkasına sahanın tabanından tavanına kadar belirli bir açıyla gerilen tek parça filedir. Türkiye’de ilk defa 1990 yılında Bursa’da Örsan’ın geliştirip uyguladığı bu sistem; kale arkasındaki tellerin yerini alır. Bu sayede topun tellere çarparak çıkardığı gürültüyü, top yıpranmasını ve halı saha kazalarını engeller.

Halı Saha Tampon File Teknik Özellikleri:

Neden Örsan Halı Saha Tampon Filesi Sistemini Tercih Etmelisiniz?

En Dayanıklı Halı Saha Tampon Filesi

%100 Polyamid 4 mm kalınlıkta ipten düğümlü kareleme sistem ile ürettiğimiz piyasadaki en dayanıklı halı saha tampon filesi, uzun yıllar kullanabileceğiniz bir çözümdür.

Güneşten Etkilenmez

Açık halı sahalarda sürekli UV ışınlarına maruz kalan halı saha tampon file, UV koruyucu katkılı hammaddesi sayesinde güneşten etkilenmez.

Maliyetini Çıkartır

Halı saha tampon filesi sistemi sayesinde kale arkasındaki tellerin yıpranması ve top yıpranması asgari düzeye inmekte ve elde edilen tasarruf birkaç yılda halı saha tampon filesi sisteminin maliyetini çıkarmaktadır.

Tel Gürültüsünü Önler

Halı saha kale arkası tampon filesi sistemi normal şartlarda topun kale arkasındaki tellere çarparak çıkartacağı gürültüyü engeller. Özellikle sık yerleşim yerlerindeki halı sahaların komşuları ile yaşadığı gürültü sorunu büyük oranda çözülmektedir.

Halı Saha Tampon Filesi Örnek Uygulama

En İyi Halı Saha Tampon Filesi Fiyatı İçin Teklif Alın

Halı sahanıza uygulayacağınız tampon filesi için size uygun bir fiyat teklifi alın. Bir telefon kadar uzağınızdayız.

Halı Saha Tampon Filesi Sistemi Önemli Noktaları

Kullanılan İpin Hammaddesi ve Kalınlığı:

Halı saha tampon filesindeki 31 yıllık tecrübemize dayanarak %100 polyamid ve en az 3 mm kalınlıkta iplerin tercih edilmesini öneriyoruz:

  • Polipropilen ve polyester gibi ucuz hammaddeden üretilen fileler başta uygun fiyatlı gibi görünseler de uzun vadede sebep olduğu onarım ve değişim masrafları filenin maliyetinin çok üzerindedir.

Sahanın Çelik Konstrüksiyonu:

Sahaya kale arkası tampon ağı uygulanabilmesi için halı sahanın çelik konstrüksiyonunun uygun olması gerekir:

  • Sahanın tavanında fileye açı verecek bir metal aksam olmaması durumunda halı saha iskeletine bu metal aksamı ekleyerek halı saha tampon filesi sistemini uygulayabilmekteyiz. Metal aksam eklenmesi mümkün değilse normal halı saha çevre filesi uygulaması yapılabilir.

Halı Saha Tampon Filesi Hakkında En Sık Sorulanlar

Halı saha tampon filesi sistemi veya diğer halı saha fileleri ile ilgili aklınıza takılan farklı sorularınız için bizi şimdi arayabilirsiniz!

Evet. Halı saha tampon filesi tavandan tabana eğimli bir filedir. Bu eğimi sahanın üst kısmındaki çelik konstrüksiyon sayesinde kazanır. Saha iskeleti tampon filesine uygun olmayan tesislerde bu metal aksam eklenerek kale arkası tampon filesi uygulanabilir. Diğer halı saha filesi çeşitleri için bunun gibi bir aksam gerekmez.

Hayır. Halı saha tampon filesi zeminden başlamak zorunda değildir.

Halı saha tampon ağı, halı saha üst filesinde de olduğu gibi istediğiniz her renkte üretilebilmektedir.

Halı saha tampon filesi alttan ve üstten sahanın içine doğru girinti oluşturacak şekilde bir metal çerçeve içine gergin bir şekilde monte edilmelidir.

Örsan'ı Tercih Eden Futbol Kulüpleri
Teklif Formu

Teklif formunu doldurarak size özel en uygun file fiyatı teklifini alabilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

Genel Merkez
Doğu ve Güneydoğu Müdürlüğü
orsan-file-logo-guvenlik-filesi