Halı Saha Tampon Filesi

Örsan’ın top yıpranmasını ve tel gürültüsünü engellemek için geliştirdiği en uygun fiyatlı halı saha tampon filesi sistemini inceleyin.

Halı Saha Tampon Filesi Nedir?

Kale arkasına sahanın tabanından tavanına kadar belirli bir açıyla gerilen tek parça filedir.

Türkiye’de ilk defa 1990 yılında Bursa’da Örsan’ın geliştirip uyguladığı bu sistem; kale arkasındaki tellerin yerini alır. Bu sayede topun tellere çarparak çıkardığı gürültüyü, top yıpranmasını ve halı saha kazalarını engeller.

Neden Örsan Halı Saha Tampon Filesi Sistemini Tercih Etmelisiniz?

En Dayanıklı Halı Saha Tampon Filesi

%100 Polyamid Kord® 4 mm kalınlıkta ipten düğümlü kareleme sistem olarak ürettiğimiz halı saha tampon filesi uygulandığı sahada 10-15 yıl boyunca özelliğini korur.

Güneşten Etkilenmez

Halı saha tampon file uyguladığımız açık halı sahalarda sürekli güneş ışınlarına maruz kalan fileler, UV katkılı hammaddesi sayesinde çürüme yapmaz.

Maliyetini Çıkartır

Halı saha tampon filesi sistemi sayesinde kale arkasındaki tellerin yıpranması ve top yıpranması asgari düzeye inmekte ve elde edilen tasarruf birkaç yılda halı saha tampon filesi sisteminin maliyetini çıkarmaktadır.

Tel Gürültüsünü Önler

Halı saha tampon filesi sistemi normal şartlarda topun kale arkasındaki tellere çarparak çıkartacağı gürültüyü engeller. Özellikle sık yerleşim yerlerindeki halı sahaların komşuları ile yaşadığı gürültü sorunu büyük oranda çözülmektedir.

Halı Saha Tampon Filesi Teknik Özellikleri

En İyi Halı Saha Tampon Filesi Fiyatı İçin Teklif Alın

Halı sahanıza uygulayacağınız tampon filesi için size uygun bir fiyat teklifi alın. Bir telefon kadar uzağınızdayız.

Halı Saha Tampon Filesi Sistemi Önemli Noktaları

Kullanılan İpin Hammaddesi ve Kalınlığı:

Halı saha tampon filesindeki 31 yıllık tecrübemize dayanarak %100 polyamid ve en az 3 mm kalınlığında ipin tercih edilmesini öneriyoruz:

  • Polipropilen ve polyester gibi ucuz hammaddeden üretilen fileler başta uygun fiyatlı gibi görünseler de uzun vadede sebep olduğu onarım ve değişim masrafları filenin maliyetinin çok üzerindedir.

Sahanın Çelik Konstrüksiyonu:

Sahaya kale arkası tampon filesi uygulanabilmesi için halı sahanın çelik konstrüksiyonunun uygun olması gerekir:

  • Sahanın tavanında fileye açı verecek bir metal aksam olmaması durumunda halı saha iskeletine bu metal aksamı ekleyerek halı saha tampon filesi sistemini uygulayabilmekteyiz.

Halı Saha Tampon Filesi Hakkında En Sık Sorulanlar

Halı saha tampon filesi sistemi ile ilgili aklınıza takılan farklı sorularınız için bizi şimdi arayabilirsiniz!

Evet. Halı saha tampon filesi tavandan tabana eğimli bir filedir. Bu eğimi sahanın üst kısmındaki çelik konstrüksiyon sayesinde kazanır. Saha iskeleti tampon filesine uygun olmayan tesislerde bu metal aksam eklenerek kale arkası tampon filesi uygulanabilir. Diğer halı saha filesi çeşitleri için bunun gibi bir aksam gerekmez.

Hayır. Halı saha tampon filesi zeminden başlamak zorunda değildir.

Halı saha tampon filesi istediğiniz her renkte üretilebilmektedir.

Halı saha tampon filesi alttan ve üstten sahanın içine doğru girinti oluşturacak şekilde bir metal çerçeve içine gergin bir şekilde monte edilmelidir.

File İhtiyacını Örsan'dan Karşılayan Spor Kulüpleri

Teklif Formu

Teklif formunu doldurarak size özel en uygun file fiyatı teklifini alabilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

Genel Merkez
Doğu ve Güneydoğu Müdürlüğü
orsan-file-logo-guvenlik-filesi