Hakkımızda

ismail-takci-astsubay

1983’ten Beri Hizmet Vermekte Olan Firmamız Emekli Hava Astsubay İsmail Takcı Tarafından Kurulmuştur.

Türkiye’de ilk halı saha üst kapama ve tampon file sistemini uygulayan İsmail Takcı, tampon sistemleri, modern halı saha çizimleri gibi birçok konuda ilklere imza atmıştır.

Türkiye’nin hemen her ilinde hatta her ilçesinde halı saha çalışması yapan İsmail Takcı binlerce çalışmasına her gün yenilerini eklemektedir. Örsan File, yıllık ortalama 150 halı saha çalışması ile halı saha filesi piyasasını belirleyen tek firmadır.

2007’den İtibaren Örsan File Adıyla Kurumsallaşan Firmamız Türkiye'de Birçok İlke İmza Atmıştır.

2007 yılı başında yapmış olduğu atılım çalışmaları ile ürün gamına yenilerini ekleyerek büyümeye devam eden firmamız, Örsan File İmalat Nakliyat İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi adını almıştır. Renault firmasına araç emniyet fileleri üretmeye başlamış; tır-kamyon yük filesi, inşaat güvenlik filesi, iş güvenliği filesi, kuş koruma filesi, tersanelere emniyet filesi, okullara güvenlik ağı, evlerin balkonlarına güvenlik filesi, depo raf güvenlik filesi, deprem güvenlik filesi gibi birçok ürün ile Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

orsan-file-ismail-takci
orsan-file-kimin

“Sadakat ve dürüstlük” en önemli düsturumuzdur.

Firmamızın misyonu; kaliteden taviz vermeyen, dürüst ve kaliteli bir firma olmaktır. 21. yüzyılda insanoğlunun en çok ihtiyaç duyduğu şey dürüstlük, kalite ve güvendir. Sürekli büyümeyi değil, sağlıklı büyümeyi hedefleyen firmamız, bu amaçla piyasa koşullarını takip ederek ülkemizin ve dünyanın gelişen şartlarına göre hedefler belirlemekte ve buna göre adımlar atarak, devletimizle, müşterilerimizle ve çalışanlarımızla ilişkilerinde sorunsuz ve sağlıklı bir şirket olduğunu herkese göstermektedir.

+200.000 m²

Yıllık File Üretimi

40

Yıllık Tecrübe

+10.000

Toplam Proje Teslimi

8 Ülkeye

File İhracatı Yapıyoruz

fenerbahce-kale-filesi-orsan

Hem El Örgüsü Filelerimizi Hem de Makine Ağlarımızı Hizmetinize Sunuyoruz.

El Örgüsü File ve Makine Ağı arasında bazı farklar bulunmaktadır;

  • El örgüsüyle üretilen fileler ise doğrudan kareleme şeklinde üretilmekte ve kesilerek oluşan üretim kayıpları önlenmektedir.
  • El yordamıyla üretimde en büyük sorun ise 4 cm den küçük gözlü filelerin üretilememesi ve üretim sürecinin uzamasıdır.
  • Makine ağları 0,5 mm göz aralığına kadar ve daha seri üretilebilmektedir.
  • Bunun yanında el örgüsü fileler makine ağlarına göre daha dayanıklıdır.

Örsan, ürettiği filelerin uzun ömürlü olması yanında estetik olmasına da dikkat etmekte, montaj sırasında mevcut yapıya uygun uygulamalar yapmaktadır. 

Çeşitli Göz Aralıklarındaki ve Kalınlıktaki Filelerimiz İhtiyacınıza Uygun Olarak Şekilleniyor.

El yordamıyla yapılan filelerimizi 1 mm kalınlıktan 8 mm kalınlığa kadar ve 5 cm göz aralığından 25 cm göz aralığına kadar imal edebilmekteyiz. El örgüsüyle ürettiğimiz fileler spor filelerinde ve güvenlik ağlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Makine örgüsü olarak imal ettiğimiz fileler ise 0,5 mm kalınlıktan 6 mm kalınlığa kadar ve 0,5 mm göz aralığından 15 cm göz aralığına kadar değişmektedir. Makine ağları ise güvenlik filesi ve spor ağları yanında kuş koruma filesi, dolu filesi, otomotiv filesi, tarım filesi gibi birçok file türünde kullanılmaktadır. File üretiminde kare şeklinde makine ağı üretimi henüz mümkün değildir. Ancak makinede üretilen fileler kesilmek suretiyle kareye dönüştürülebilmektedir.

inşaat güvenlik filesi fiyatları
Uygun File Fiyatı Teklifi Alın

İhtiyacınız olan file için bizimle şimdi iletişime geçin!

siyah kord ip

Filelerimizde En Yüksek Mukavemetli ve En Uzun Ömürlü %100 Polyamid İpleri Kullanıyoruz.

Çeşitli spor filesi ve güvenlik ağı üretiminde kullandığımız %100 Polyamid Naylon 6.6 ipler tesisimizdeki makineler tarafından yüksek kalitede üretilmektedir.

Yüksek mukavemetli polyamid ipliklerimiz her türlü kullanımda son derece güvenlidir. Örsan File spor ve güvenlik fileleri gerek hammaddesi gerekse üretim şekli sayesinde uzun süre sorunsuz kullanabileceğiniz ağlardır. 

Sektördeki uzun yıllarımızı ve edindiğimiz yeri de kaliteli ürünlerimize ve ürettiğimiz ürünün arkasında durmamıza borçluyuz. Spor filesi ve güvenlik filesi ihtiyacınız için Örsan’a güvenebilirsiniz.

Kullandığımız polyamid iplerin özellikleri, kullanım alanları ve diğer hammaddelerden üstün noktaları hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.

Teklif Formu

Teklif formunu doldurarak size özel en uygun file fiyatı teklifini alabilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

Genel Merkez
Doğu ve Güneydoğu Müdürlüğü
orsan-file-logo-guvenlik-filesi