Halı Saha Tavan (Üst) Filesi

Türkiye’nin ilk halı saha tavan filesi üreticisi Örsan teminatıyla en uzun ömürlü halı saha üst filesi satın alın!

Halı Saha Tavan Filesi Nedir?

Topun halı sahanın üstünden dışarıya kaçmasını engellemek amacıyla kullanılan halı saha üst filesi; Türkiye’de ilk defa 1989 yılında İzmit’te Örsan tarafından uygulanmıştır. 

Hammaddesi ve üretim şekli sayesinde uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz bir filedir.

Neden Örsan Halı Saha Üst (Tavan) Filesini Tercih Etmelisiniz?

Yıllara Meydan Okur

%100 Polyamid Kord® ipten düğümlü kareleme sistem olarak ürettiğimiz halı saha üst filesi; top darbelerine, aşınmaya, neme ve güneş ışınlarına 10-15 yıl boyunca dayanır.

UV Işınlarına Dayanıklı

Halı saha üst filesi uyguladığımız açık halı sahalarda sürekli güneş ışınlarına maruz kalan fileler, UV katkılı hammaddesi sayesinde çürüme yapmaz.

Uzun Vadede Tasarruflu

Filelerimiz hammaddesi ve düğümlü üretim şekli sayesinde sürekli bir onarım-değişim masrafından sizi korur. Uzun yıllar sonra onarım talebiniz olursa, parçalı sistemdeki uygulamamız sayesinde yalnızca yıpranan kısım onarılır.

Uzun Yıllar Sarkma Yapmaz

Örsan’ın ürettiği halı saha fileleri %100 Polyamid Kord® ipten, düğümlü kareleme örgüyle üretilir ve parçalı-omurgalı sistemde halı sahaya uygulanır. Bu özellikleri sayesinde uzun yıllar sarkmaya karşı son derece dirençlidir.

Halı Saha Üst Filesi Teknik Özellikleri

Halı Saha Üst Filesi İçin Uygun Fiyatlı Bir Teklif Alın

İhtiyacınız olan halı saha tavan filesi için fiyat teklifi almak veya aklınıza takılanları sormak için bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Halı Saha Tavan (Üst) Filesi İçin Önemli Konular

İpin Hammaddesi:

Halı saha tavan filesindeki 32 yıllık tecrübemize dayanarak %100 polyamid hammaddenin tercih edilmesini öneriyoruz:

  • Kullanılan ipin %100 polyamid olmaması, polipropilen ve polyester gibi dayanıksız hammaddelerin kullanılması, halı saha üst filesinin kısa sürede çürümesine-yıpranmasına ve sürekli onarım ve değişim masrafı çıkarmasına yol açar.

Filenin Göz Aralığı:

32 yıllık halı saha üst filesi tecrübemize dayanarak 15 cm x 15 cm göz aralığının en uygun olduğunu belirledik:

  • 15 cm x 15 cm den daha büyük göz aralıklarında top filelerden dışarı çıkabilir.
  • Daha küçük gözlerde yapılırsa ağır kar fırtınası durumunda halı saha tavan filesi üzerinde kar birikimi sonucu sahada çökme tehlikesi oluşur.

Halı Saha Üst Filesi Hakkında En Sık Sorulanlar

Halı saha üst (tavan) filesi hakkında cevabını burada bulamadığınız sorular için bir telefon kadar uzağınızdayız.

Montajsız olarak da satılabilir, talep edilirse profesyonel montaj ekibimizce halı saha üst filesi uygulaması yapılabilir.

Ürettiğimiz halı saha üst filesi UV katkılı hammaddesi ve üretim şekli sayesinde 10-15 yıl boyunca özelliğini korur.

Çelik halatı halı saha tavan filesi altına germek fileye zarar verir. File, rüzgarlı havada dalgalanarak çelik halata devamlı sürtünür ve çelik halat yüzünden zamanla deforme olabilir.

Saha iskelet sisteminin sağlam olması, uzun ve kısa kenarlarda çiftli direklerin olması, halı saha üst filesinin çok parçadan oluşması ve bu parçaların ek yerlerinin halat vazifesi görmesi, halı saha üst filesi sarkmasını engelleyen faktörlerdir.

Evet, her ölçüde halı saha üst filesi üretiyoruz.

Halı saha üst filesi şiddetli kar yağışında kar tutar. Filede herhangi bir yırtılma meydana gelmez, fakat zayıf halı saha iskeletleri bu durumda zarar görerek sahada çökme meydana getirebilir.

Halı saha üst filesi fiyatları; filenin metrekare cinsinden ölçüsüne ve eğer yapılacaksa montaj için gereken işçiliğe göre hesaplanır. Halı saha üst filesi uygulanacak yerin ölçüsü belirli ise tam fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nakit veya İş Bankası Maximum kartlara 12 aya varan vade farklı taksit seçenekleriyle ödeme yapabilirsiniz.

Futbol Filesi İçin Bizi Tercih Eden Spor Kulüpleri

Teklif Formu

Teklif formunu doldurarak size özel en uygun file fiyatı teklifini alabilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

Genel Merkez
Doğu ve Güneydoğu Müdürlüğü
orsan-file-logo-guvenlik-filesi