Kuş Önleme Filesi

Uygun fiyatlı Örsan kuş önleme filesi ile başta fabrikalar olmak üzere bir çok alanda kuşların yuva yapmasını veya kuşların girmesini engelleyin!

Kuş Önleme Filesi Nedir?

Kuş Filesi veya Kuş Önleme Filesi, kuşların giremeyeceği genişlikte gözlere sahip bir koruma filesidir.

Kuşların fabrikaların çatı içlerine yerleşerek yuva yapmaları ve bu alanları yaşama alanı olarak belirlemeleri fabrikaların üretim kalitesi ve işçi sağlığı açısından büyük bir problemdir. Fabrikaların bu sıkıntıdan kurtulmalarının birçok yolu vardır. Kuş kovar ses cihazları da kuşlar için etkili olabilmektedir ancak en etkili çözüm kuş filesidir.

Kuş Filesi Teknik Özellikleri:

Neden Örsan Kuş Koruma Filesi Tercih Etmelisiniz?

Açılır Kapanır Kuş Filesi Sistemi

Özellikle yaz aylarında fabrikaların kapıları açık bırakılmakta bu da kuşların içeri girişini kolaylaştırmaktadır. Fabrika kapıları için ürettiğimiz açılır kapanır kuş filesi bu konuda büyük başarı sağlamıştır.

Kuşlara Karşı En Etkili Önlem

Kuş filesinin kuşların girdiği yerleri kapatacak şekilde gerilmesi kuşların içeri girişini önlemekte en etkili çözümdür. Ayrıca kuşlara, fabrikanın üretim hattına ve işçilere zarar vermez.

Hava Sirkülasyonunu Engellemez

Kuş engelleyici ağ uygulandığı alanda kuşların girişini engellerken hava sirkülasyonunun önüne geçmez.

Zamanla Esneme ve Sarkma Yapmaz

%100 Polyamid hammaddeden ürettiğimiz kuş filesi uzun yıllar herhangi bir sarkma veya esneme yapmaz.

Özel Montaj Çözümleri

Kuş önleme filesi uygulamalarında özel montaj çözümlerimiz mevcuttur. Profesyonel montaj ekibimiz aşağıda anlatılan temkinli yöntemlerle kuş filesini monte etmektedir.

En Uygun Boyutlarda Üretilir

Örsan kuş koruma filesi, kuş girmemesi için kapatılacak alana özel olarak üretilmektedir. Bu sayede montajdan sonra düzensiz bir görünüm almaz.

Kuş Filesi Örnek Uygulamalarmız

Kuş Koruma Filesi Fiyatı İçin Bizimle İletişime Geçin

Fabrikalarda ve türlü tesislerde kuşlara karşı file önlemi alın. Uygun kuş filesi fiyatları teklifi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Kuş Filesi Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuşların Tüneyebileceği Alanlar:

Kuş filesinin fabrikaların tavanına boydan boya çekilmesi kuşların yuvalanmalarını tamamen önlemektedir. Bu işi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus:

  • Kuşların üzerinde gezip tüneyebileceği kablo kanalı, çatı kirişi ve aydınlatma sistemi gibi unsurların filenin içinde kalmasını sağlamaktır.

Çelik Dübel Montajı:

Kuş filesi fabrika ve depoların tavanına gerilirken metal kısımlara birer metre aralıklarla halkalar kaynaklanmalı, kaynak yapılamıyorsa çelik vidalar atılarak kuş filesi boşluk bırakmadan gerilmelidir.

  • Beton ve duvara denk gelen yerlerde ise çelik dübeller kullanılmalıdır. Çelik dübeller filenin büyüklüğüne göre kancalı dübel olabileceği gibi eyeboltlu çelik dübelde olabilir.

Uzama Yapmayan Çelik Halat:

Bu dübelleri en az 1 m aralıklarla yerleştirmek gerekir. Çelik dübel veya halkaların içinden en az 4 mm kalınlıkta uzama yapmayan galvaniz kaplamalı çelik halat geçirilmelidir.

  • Bu halat uygun şekilde klemens ve gerdirme ile gerilmeli ve filenin gerilmesi sağlanmalıdır. Filenin sarkması söz konusu ise çapraz şekilde çelik halatlar da gerilebilir. Çelik halatları tutturma ve germe işinin köşelere yerleştirilecek güçlü-kalın halkalar veya büyük eyeboltlu çelik dübellerle yapmak gerekir.

Kuş Önleme Sistemi Son Kontrolleri:

Duvar ya da metaller arasında boşluk bırakmayacak şekilde file kontrollü bir şekilde gerilmelidir. Kuşların girmesi muhtemel olan yerlerde gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. Buna ek olarak:

  • Bütün alanı fabrika kuş filesi ile kapattıktan sonra açık yer bırakmamak için tekrar kontrol edilmeli ve bir iki gün kuşlar gözetlenerek giriş yaptıkları yer olup olmadığı kontrol edilmelidir. Örsan, kuş filesi uygulamalarında özel çözümler üretir. İhtiyacınız olan özel üretim kuş filesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuş Koruma Filesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kuş filesi fiyatı almak için bizimle şimdi iletişime geçin!

Kuş filesi renk seçenekleri sınırsızdır. Uygulanan yerde göze batmasını veya göze batmamasını isterseniz, bu isteğinize uygun herhangi bir renk seçiminizi bize iletebilirsiniz.

Evet. Kuş filesi balkonda veya pencerelerde kuş girmemesi için kullanılabilir. Ancak kuş filesi ip kalınlığı, güvenlik amaçlı kullanılması için yeterli değildir. Bunun yerine balkon güvenlik filesi kullanılabilir.

Kuş koruma filesi fiyatları; kuş filesinin m² cinsinden ölçüsüne, kullanılacak ekipmanların miktarına ve profesyonel montaj hizmetine göre hesaplanır. Eğer uygulanacak alanın ölçüleri belirliyse, ürettiğimiz diğer file çeşitlerinde olduğu gibi, yüksek mukavemet-uygun fiyat dengesiyle makul bir kuş filesi fiyatı almak için bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Uygun ip kalınlığında (en az 1 mm) üretildiği takdirde kuşlar kuş filesini delemezler.

Evet, kuş önleme filesi her boyutta üretilebilir.

Kuş filesinin göz aralıkları 2 cm olarak üretildiği için serçe, güvercin ve karga gibi fabrikaları ya da iş yerlerini rahatsız eden kuşların girmesini engeller.

Kuş Filesi İçin Örsan File'yi Tercih Edenler

Teklif Formu

Teklif formunu doldurarak size özel en uygun file fiyatı teklifini alabilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

Genel Merkez
Doğu ve Güneydoğu Müdürlüğü
orsan-file-logo-guvenlik-filesi