Gölgeleme Filesi (Gölgelik File)

En uygun fiyatla çeşitli yüzdelerde sabit veya hareketli gölgeleme filesi (gölgelik file) satın alın!

Gölgeleme Filesi Çeşitleri

Güneş ışınlarını kesme oranı %35-%95 arasında değişen gölgeleme filelerimizi ve kullanım alanlarını inceleyin! Tüm siparişleriniz size özel olarak üretilmektedir, sipariş oluşturmak veya ihtiyacınız olan özel gölgeleme çözümleri hakkında bilgi almak için bizimle şimdi iletişime geçin.

35 gölgelik file

%35 Gölgeleme Filesi

%35’lik güneş ışınlarını kesme oranıyla kataloğumuzdaki en düşük gölgeleme oranına sahip file spor sahalarından seralara bir çok alanda sıklıkla kullanılmaktadır.

%35 Gölgeleme Filesi Teknik Özellikleri:

45 gölgelik file

%45 Gölgeleme Filesi

Botanik bahçeler ve parklar gibi çeşitli peyzaj alanlarında ve seralarda bitkiler için optimum güneş ışığını sağlamak amacıyla sıklıkla kullanılan %45 Gölgeleme Filesi. 

%45 Gölgeleme Filesi Teknik Özellikleri:

%55 Gölgeleme Filesi

Hayvan barınaklarında çiftlik hayvanlarını güneşten korumak ve sıcak coğrafyalarda meyve ağaçlarını güneşin yakıcı etkisinden korumak için kullanılan %55’lik Gölgelik File. 

%55 Gölgeleme Filesi Teknik Özellikleri:

%75 Gölgeleme Filesi

İnşaat alanlarından fidanlıklara, seralardan tarlalara dut, ceviz, fındık ve zeytin toplamak amacıyla birçok alanda kullanılabilen genel amaçlı %75 Gölgelik File.

%75 Gölgeleme Filesi Teknik Özellikleri:

85 gölgelik file

%85 Gölgeleme Filesi

Güneşi ve rüzgarı kesme özelliğinden dolayı egzotik bitki yetiştiricilerinin ve kafe gibi sosyal tesislerin sıklıkla kullandığı %85’lik Gölgelik File. Farklı hareket sistemleri ile gerektiğinde toplanabilir.

%85 Gölgeleme Filesi Teknik Özellikleri:

%95 Gölgeleme Filesi

Görüntüyü ve rüzgarı kesme oranı en yüksek olan %95’lik Gölgeleme Filesi ile yaşam alanlarında ve sosyal tesislerde tamamen size özel bir alan oluşturun. Farklı renk seçenekleri mevcuttur.

%95 Gölgeleme Filesi Teknik Özellikleri:

Neden Örsan Gölgeleme Filesi Tercih Etmelisiniz?

Kuş Gözü

Gölgeleme filesinin bağlantısını kolaylaştırmak ve ömrünü uzatmak amacıyla kenar bantlarına 50 cm aralıklarla kuş gözü çakıyoruz.

Kemer Kolon

Gölgeleme filelerini güçlendirmek amacıyla kenar kısımlarına kemer kolon dikerek kullanıma sunuyoruz.

Maksimum UV Direnci

Örsan gölgeleme filesi hammadesi UV koruyucu katkılıdır. Bu sayede diğer gölgeleme filelerine kıyasla daha uzun süre özelliğini korur.

Yıpranır Diye Korkmayın

Gölgeleme filesi ömrünü artırmak için içine 10-15 cm göz aralıklı polyamid file de dikebilmekteyiz. Bu, gölgeleme filesinin ömrünü birkaç kat artırmaktadır.

Hareketli Gölgelik File Sistemi

Gölgelik fileleri sabit ve hareketli sistemde uyguluyoruz. Böylece kullanmadığınızda gölgelik fileyi sökmek yerine raylı sistem sayesinde kısa sürede bir tarafta toplayabiliyorsunuz.

Çok Yönlü Bir Uygulama

Gölgeleme filesi seralarda, tarlalarda, hayvan tesislerinde güneşi, doluyu ve tarım zararlılarını engellediği gibi; spor sahalarında, havuzlarda ve inşaat alanlarında rüzgarı ve güneşi kesmesi için kullanılmaktadır.

En Uygun Gölgeleme Filesi Fiyatı İçin Bizi Şimdi Arayın

İhtiyacınız olan her çeşit gölgeleme filesi için en uygun fiyat teklifini bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz!

Hareketli Gölgeleme Filesi Örnek Uygulamaları

Gölgeleme Filesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gölgelik file hakkında bize en sık sorulan sorular ve yanıtlarını burada bulabilirsiniz. Farklı bir sorunuz varsa bizimle iletişime geçiniz.

Eğer amacınız görüntüyü kesmek ise %95 gölgelik file, tarım alanlarında gölgeleme yapmak için ürününüzün özelliğine göre gölgelik yüzdesi, inşaatlarda kullanmak için ise %75 gölgelik perde kullanılabilir. Bunlar dışında ürün toplamak de farklı yüzdeliklerde gölgeleme filesi kullanılır.

Kenarlarına dikilen kemer ve çakılan kuş gözleri ile sağlamlaştırılan gölgelik file, bu kuş gözlerinden plastik kelepçe veya polyamid ip ile bağlanarak kullanılması planlanan alana uygulanabilir.

%35-%45-%55 gölgeleme filesi için açık ve koyu yeşildir. %75-%85-%95 gölgeleme filesi için ise krem rengi, açık ve koyu yeşildir.

Gölgelik file, düşük yüzdelerde daha az yüksek yüzdelerde daha çok olmak üzere yüzdesine bağlı olarak hava akışını kesebilir.

Evet. Fakat gölgeleme filesi ömrü, kemer kolon ve kuş gözü olmadığında kısalmaktadır, bu yüzden gölgeleme filesinin bu şekilde kullanımı tavsiye etmiyoruz.

Gölgeleme filesi fiyatları; metraja, çakılan kuş gözü miktarına, kemer kolon dikilmesine ve hareket sistemine göre değişmektedir. İhtiyacınız olan gölgeleme filesi için bizi arayarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

Gölgelik file gölgeleme yüzdesine göre iki yıla kadar dayanabilmektedir.

Örsan File'yi Tercih Eden Kurumlar
Teklif Formu

Teklif formunu doldurarak size özel en uygun file fiyatı teklifini alabilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

Genel Merkez
Doğu ve Güneydoğu Müdürlüğü
orsan-file-logo-guvenlik-filesi