Halı Saha Çevre (Yan) Filesi

Sahanın yanlarına ve kale arkasına uygulanan halı saha çevre filesi ile topun dışarı kaçmasını ve tellerin oluşturduğu gürültüyü engelleyin. 

Halı Saha Çevre Filesi Nedir?

Topun sahanın dışına çıkması, topun tellere çarpmasından çıkan sesi ve top yıpranmasını engellemek için kullanılan en uzun ömürlü çözümdür.

Halı sahanın uzun ve kısa kenarında farklılık gösteren bu uygulama ile ilgili en detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz.

Neden Örsan Halı Saha Yan (Çevre) Filesini Tercih Etmelisiniz?

Uzun Yıllar Özelliğini Korur

Düğümlü kareleme sistemle %100 Polyamid Kord® ipten ürettiğimiz halı saha yan filesi; 10-15 yıl boyunca özelliğini koruyan, aşınma-yıpranma-esneme-çürüme yapmayan bir filedir.

UV Koruyucu Katkılı

Ürettiğimiz halı saha çevre (yan) filesi güneş ışınlarına son derece dirençlidir. Özellikle açık halı sahalarda sürekli UV ışınlarına maruz kalmasına rağmen çürüme yapmaz.

Uzun Vadede Yüksek Tasarruf

Hammaddesi ve üretim şekli sayesinde piyasadaki en dayanıklı ve en uzun ömürlü halı saha çevre filesi Örsan’ın ürettiği filelerdir. Bu sayede uzun vadede sizi büyük masraflardan korur.

Asılmalar Sonucu Sarkmaya Dayanıklı

Polyamid hammaddeden düğümlü sistemde ürettiğimiz halı saha çevre filesi, seyircilerin veya oyuncuların asılması sonucu oluşabilecek sarkmalara son derece dayanıklıdır.

Halı Saha Yan Filesi Teknik Özellikleri

Halı Saha Yan Filesi İçin Uygun Fiyatlı Teklif Alın

Halı saha yan filesi fiyatı hakkında bilgi almak veya size özel bir teklif almak için bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Halı Saha Çevre (Yan) Filesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

İp Kalınlığı:

Halı saha çevre filesindeki yıllık 150 sahadaki uygulama tecrübemize dayanarak 3 mm ip kalınlığını öneriyoruz:

  • Sahanın uzun kenarı top darbelerine daha az maruz kaldığı için yan filelerin, halı saha üst filesinde olduğu gibi 1,5 mm kalınlıkta üretilmesi maliyeti azaltabilir. Ancak saha zeminine yakın olan bölgeler ikili mücadelelerde daha fazla top darbesine maruz kalacağından daha hızlı yıpranacaktır.

Kale Arkası Filesi:

Halı saha kale arkası filesi en az 3 mm kalınlıkta tercihen 3,5 – 4 mm kalınlıkta yapılmalıdır:

  • Sert şutlara sürekli maruz kalacağından kale arkası filesinde kullanılacak olan filenin 3,5 mm (180 kat) hatta 4 mm (240 kat) olması, filenin daha da uzun ömürlü olmasını sağlar.

İp Hammaddesi:

32 yıllık halı saha yan filesi tecrübemize dayanarak %100 polyamid hammaddeden üretilen filelerin kulanılmasını tavsiye ediyoruz.

  • Polipropilen ve polyester gibi dayanıksız hammaddelere kaçılması, halı saha yan filesinin daha kısa sürede deforme olmasına ve sürekli onarım masrafı çıkarmasına yol açar.

Göz Aralığı:

Halı saha yan filesi üretimindeki 32 yıllık deneyimimize dayanarak 12 cm x 12 cm göz aralığı öneriyoruz:

  • 12 cm x 12 cm’den daha büyük göz aralığında top, sert şutlarla sahanın dışarı kaçabilir.

Halı Saha Çevre Filesi Hakkında En Sık Sorulanlar

Halı saha çevre (yan) filesi hakkındaki farklı sorularınız için bizi hemen arayabilirsiniz!

Uygulanabilir, çelik halatın iyi gerilmesi ve direkler arasında sarkma yapmaması gerekir.

Halı saha çevre filesi yerden en az 2,5 m yükseklikten başlamalıdır, bu sayede insanların veya sokak hayvanlarının sahanın dışarısından fileye zarar vermesi engellenebilir. Ancak gürültüyü ve yaralanmaları engellemek için sahanın yanlarında yerden tavana kadar çevre tampon filesi uygulanabilir.

Örsan halı saha yan filesi uygulandığı sahada 10-15 yıl boyunca kullanılabilir.

Hayır, halı saha yan filesi dilediğiniz her renkte üretilebilmektedir.

Futbol Filesinde Örsan'ı Tercih Eden Spor Kulüpleri

Teklif Formu

Teklif formunu doldurarak size özel en uygun file fiyatı teklifini alabilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

Genel Merkez
Doğu ve Güneydoğu Müdürlüğü
orsan-file-logo-guvenlik-filesi