Polyamid İp & Polyester İp Çeşitleri

Endüstriyel tesisleride, spor filelerinde ve güvenlik ağlarında kullanılan en yüksek mukavemete sahip polyamid ipler ve çeşitli renklere sahip polyester ipleri üreticisinden en uygun fiyatla satın alın!

Büküm Polyamid İp

Özellikle spor filesi üretiminde sıkça kullanılan ve büküm tekniği ile ürettiğimiz polyamid ipler, çeşitli spor dallarında kullanılabilecek optimum çekme dayanımı ve esneme payına sahiptir.

Büküm Polyamid İp Teknik Özellikleri:

Tres Polyamid İp

Tres polyamid ipler, neme ve güneş ışınlarına dayanıklılığı ve tres üretim şekli sayesinde hem daha hafif hem de daha mukavemetli olması sayesinde özellikle iş güvenliği filesi gibi güvenlik ağı çeşitlerinin üretimi için idealdir.

Tres Polyamid İp Teknik Özellikleri:

Renkli Polyester İp

Sınırsız renk seçeneğiyle ve UV ışınlarına yüksek dayanımı sayesinde dekoratif amaçlı kullanıma müsait polyester iplerimiz, yüksek denyeli polyester liflerden üretilir. Böylece dengi ürünlere göre daha yüksek mukavemete sahiptir.

Renkli Polyester İp Teknik Özellikleri:

Örsan Polyamid İp ve Polyester İplerin Özellikleri

Maksimum Çekme Dayanımı

%100 Polyamid hammaddeden modern üretim teknikleriyle imal ettiğimiz polyamid ip çeşitleri, kalınlıklarına göre artan üst düzey çekiş kuvvetine sahip iplerdir. Bu sayede güvenlik amacıyla kullanılacak filelerin üretimi için teknik yeterliliğe fazlasıyla sahiptir.

Zorlu Koşullara Uzun Süre Dayanır

Polyamid ve polyester iplerimiz yüksek UV dayanımı ve nem direnci sayesinde açık havada güneş ışığı altında, nemli ve tozlu endüstriyel tesislerde ve daha birçok zorlu koşulda özelliğini uzun süre korur.

Laboratuvarlarca Test Edildi

Ürettiğimiz tüm ip çeşitleri özel laboratuvarlarda veya üniversite laboratuvarlarında çekme dayanımı ve esneme oranı gibi çeşitli parametrelerde teste tabi tutulmuştur.

Yüksek Erime Sıcaklığı

Üretimimiz olan polyamid ipler, yüksek erime sıcaklığına sahip hammaddesi sayesinde yangın durumunda alev yürütmeme özelliğine sahiptir.

*Çekme dayanımı ve erime sıcaklığı konusundaki resmi laboratuvar sonuçları müşterinin isteği üzerine gönderilmektedir.

Uygun Fiyatlı Polyamid İp Satın Almak İçin Bizimle İletişime Geçin.

Polyamid iplerimizi modern imalat teknikleriyle en güvenilir şekilde üretiyoruz. File üretiminizde kullanabileceğiniz ipleri, yerli ip üreticisinden en uygun fiyatla satın alın! Teklif formunu doldurarak veya bizimle doğrudan iletişime geçerek projenize uygun fiyat bilgisine hemen ulaşın.

Polyamid İp ve Polyester İp Çeşitleri Hakkında Sıkça Sorular Sorular

Aşağıda yer verilen sorulara ek olarak aklınıza takılanları sormak ve en uygun fiyat bilgisini almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Polyamid veya Nylon 6.6, 1920’li yıllardan beri çeşitli endüstrilerde kullanılan bir polimer çeşididir. Yüksek mukavemeti sayesinde iplik sanayisinde de kullanılan polyamid hammaddesi ve kullanım alanları ile ilgili en detaylı bilgileri “İplerimiz Hakkında” sayfamızdan edinebilirsiniz.

Polyamid ip fiyatı, ihtiyacınız olan ip miktarına göre şekillenmektedir. Fiyatlandırma kg hesabıyla yapılmaktadır. Sürekli güncellenen fiyat bilgileri arasında kaybolmamak için en doğru fiyatı bize ulaşarak öğrenebilirsiniz!

Örsan File’nin ürettiği %100 polyamid ipler çeşitli mekanlarda ve koşullarda ortalama 10 yıl boyunca özelliğini korur.

Üretilecek file için ip kalınlığı seçerken dikkat edilmesi gereken unsurların başında ipin dayanımı gelir. Kalınlık arttıkça dayanım artmakla beraber ipin ağırlığı da arttığı için kalınlık seçimi dikkatle yapılmalıdır.

Ürettiğimiz polyamid ve polyester ipler, endüstriyel, sportif ve güvenlik amaçlı iplerdir. Dikiş ipi veya örgü ipi olarak kullanılamaz.

Renk uyumuna önem verilen projelerde özellikle polyester iplerimizin kullanılması, renk seçeneklerinin fazlalığı açısından idealdir. Polyamid ipler de sonradan boyanarak renklendirilebilseler de renk tonu açısından problem yaşanmaması için bu konuda polyester iplerin tercih edilmesi tavsiye edilir.

Teklif formu ile, WhatsApp hattımız ile, mail yolu ile veya doğrudan arayarak iletişime geçerek, ihtiyacınız olan ipi en uygun fiyatla üreticisinden satın alabilirsiniz. 

Örsan File'yi Tercih Edenler
Teklif Formu

Teklif formunu doldurarak size özel en uygun file fiyatı teklifini alabilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

Genel Merkez
Doğu ve Güneydoğu Müdürlüğü
orsan-file-logo-guvenlik-filesi